Tabulka velikostí

Tabulka velikostí podprsenky

Velikost by měla odpovídat tomu, jakou velikost košíčků jste zvyklá nosit. Pokud si nejste jistá, raději se přeměřte, ať podprsenka krásně sedí. :)

 

 

Velikost

Velikost košíčků

Obvod přes prsa

Obvod hrudníku (pod prsy)

XS

A/B

76-81 cm

66-71

S

B/C

81-90

71-75

M

C/D

91-96

76-82

 

Míry, které si naměříte, rovnou hledejte v tabulce. Nemusíte už nic dál odečítat ani přičítat. :) 

Velikost, kterou nosí modelka na fotkách, je specifikována u jednotlivých produktů.

 

PŘIZPŮSOBOVÁNÍ PRÁDLA NA MÍRU

Momentálně je kapacita naplněna a šití na míru pozastaveno. Moc děkujeme za pochopení, dáme vám vědět až budeme šití na míru opět spouštět. :)

Pokud Vám vychází podle tabulky velikost mezi nebo máte malá prsa, ale potřebovala byste větší obvod a naopak, není problém k vybrané velikosti upravit obvodovou gumu tak, aby netlačila. Pokud tedy spadáte podle naměřených mír košíčkem do nějaké velikosti, ale obvod tabulkově nebude vyhovovat, napište mi na email: info@lorii.cz a podprsenku Vám přizpůsobíme na míru, aby hezky seděla. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, vždy mě nejprve kontaktuje, prosím. Probereme možnosti a přizpůsobení prádla na míru a také cenu a termín dodání :). U podprsenek na míru je totiž delší čekací lhůta právě podle toho, kolik zakázek je před Vámi ve frontě. Počítejte prosím s tím, že to nebude hned :). Zároveň je šití na míru nákladnější, než basic kousek z konfekce, vždy prosím počítejte s příplatkem za ušití prádla na míru :). Podrobnější info o ceně pak spolu dořešíme v emailu podle konkrétních požadavků.

Momentálně se specializujeme na menší prsa, proto nenabízíme šití na míru větším velikostem.  Na velká poprsí se chystáme vydat kolekci na jaře. Budeme rádi, když nás podpoříte a vyzkoušíte si naše kousky na větší prsa v příštím roce. :) V průběhu ledna bude na našem instagramu probíhat anketa, abychom zjistili, které střihy podprsenek na větší prsa jsou vám nejpříjemnější. Budeme moc rádi, když se zapojíte a společně vymyslíme nějakou, která vám skutečně sedne! :) 

Tabulka velikostí pro muže

Jste muž, nevyznáte se ve velikostech a chcete vybrat podprsenku jako dárek? Řiďte se následující tabulkou:

 

XS

Malá prsa

S

Akorát do ruky

M

Velká prsa

 

SPRÁVNÁ VELIKOST PODPRSENKY

Asi 90 % žen nosí špatnou velikost podprsenky. To je číslo, které mě trochu odrazuje se do této sféry vůbec pouštět, ale jdeme na to! Všechny jsme zvyklé na konfekce velkých řetězců a většina z nás má u nich velikost 75B, přitom má každá z nás úplně jiný obvod hrudníku i velikost prsou. Náhoda, že.

Pokud si chci vybrat správnou velikost podprsenky, potřebuji znát své míry. Pro pány je to 90-60-90, to je jasné. Mně však prosím napište své skutečné míry, nikde nepřidávejte ani neubírejte, jinak vám podprsenka nebude sedět tak, jak má. A jak se správně přeměřit???

ROZMĚR POD PRSY

Správný obvod zjistíme tak, že krejčovským metrem změříme obvod hrudníku pod prsy. Obvod pod prsy se měří na těsno a při výdechu, přičemž metr by měl být kolem těla vodorovně. Obvod samotné podprsenky by pak měl být o 5-10 cm kratší a to z toho důvodu, že materiál sám o sobě je velmi elastický a na těle musí pevně sedět. To, že máte spodní pás otlačený trochu na povrchu neznamená, že je vám podprsenka malá. Od gumiček od ponožek máme často také červené proužky a malé nám nejsou. :)

Novou podprsenku je dobré zapínat vždy na poslední háček tak, aby byl obvod nejvolnější a byla možnost následně podprsenku ještě přitáhnout. Je totiž nutné počítat s opotřebením elastického materiálu jak praním, tak používáním. Pokud si už v obchodu zapínáte podprsenku na první háček, je to špatně, hrudník se vám roztahovat nebude. Rozměr pod prsy se tedy nerovná velikosti podprsenky.

ROZMĚR PŘES PRSA

Rozměr přes prsa měříme přes prsa v nejširším místě a ideálně v nevycpané podprsence. Pokud máte podprsenku push-up nebo s velkou vycpávkou, pak je lepší měřit obvod přes prsa bez podprsenky, aby nám nevyšly klamavé výsledky.

 

ČASTÉ OMYLY

OBVOD

„Obvod hrudníku pod prsy mám 75 cm, k tomu mám malý prsa, takže mám velikost 75A, to je jasný.“

Velikost obvodu hrudníku se nerovná velikosti podprsenky! Spodní guma má zajistit celkovou oporu podprsenky, musí tedy sedět na těle pevně. Možná už tušíte, že pokud máte obvod hrudníku 75 a oblečete si podprsenku s obvodem 75, pevně Vám sedět rozhodně nebude. Obvod podprsenky by měl být o 5-10 cm menší, aby mohla pruženka trochu pružit, natáhnout se a obepnout tak hrudník, jak má.

Pokud tedy máte skutečně obvod 75cm, pravděpodobně vám nelépe bude sedět podprsenka o obvodu 65, max 70 cm. Pokud máte obvod 76 cm, pak už se velikosti lámou a bude Vám nejspíše podprsenka s obvodem 70cm.

VELIKOST KOŠÍČKŮ

„Tohle vím, velikosti košíčků jsou přesně dané, nejmenší je A, vetší je B, ještě větší je C a tak to jde podle abecedy dále.“

I tohle je bohužel velký mýtus. Ačkoliv přiznávám, že by vše bylo jednodušší. Velikosti košíčků jsou spjaté s velikosti obvodu. Může se tak stát, že košíky A i C jsou poměrně stejně velké, jen se podprsenka liší v obvodu. Naopak velikosti košíčků 60 C a 70 C se budou ve velikosti košíčku významně lišit. Ačkoliv já jsem léta spadala do skupiny „máme 75B“, moje správná velikost je 65E. A to nemám obrovská prsa.

Máte v tom zmatek? Správnou detailní tabulkou košíčků vás prozatím zatěžovat nebudu, protože jsem pro vás tabulku uzpůsobila tak, aby byla pochopitelná pro všechny. Pokud se nevejdete do škály čísel, objednejte si podprsenku šitou na míru, kdy vám košíčky i obvod podprsenky přizpůsobím dle zaslaných mír.

 
 

ČASTÉ OTÁZKY

Mám malá prsa, bude mi podprsenka sedět a slušet?

ANO, v tomto případě doporučuji velikost XS, která má košíčky opravdu malé a nemusíte se tak bát, že by podprsenka někde odstávala. Pokud jste opravdu drobné postavy, dejte však pozor na obvod pod prsy a raději se správně přeměřte. Pokud naměříte méně než 70 cm, objednejte si podprsenku na míru a já obvod zkrátím, aby košíčky nebyly příliš daleko od sebe.

Podprsenky i u malých prsou vypadají velice žensky a sexy právě díky svému rafinovanému střihu a nevypadají tak ani na drobných postavách dětinsky. Výška košíčku pak bude záležet na velikosti prsou, mám však spoustu zákaznic právě z řad majitelek velmi malých prsou, a všechny jsou s vzhledem spokojeny.

Mám velká prsa, bude mi podprsenka sedět a slušet?

Tady záleží na velikosti, jak moc velká prsa máte a hlavně jakého tvaru. Pokud máte pevnější velká prsa, která odpovídají mé tabulce, jste šťastná žena a volila bych velikost M. Pokud jste majitelka pevných opravdu velkých či umělých prsou, i pro vás jsou Lorii k mání, tady je však vhodné mi napsat a ušít podprsenku na míru. Podprsenky jsou zcela bez kostic, je tak třeba počítat s tím, žeprsa mírně zvednou, ale nevytvoří žádný push-up efekt.

Nosím jen push-up podprsenky, proč bych neměla?

V prvé radě si myslím, že podprsenkám push-up už lehce odzvonilo. Naopak podprsenky typu bralette jsou módní hitem a sází na přirozenou krásu. I já byla zastáncem „nadupaných dekoltů“, ale rázem jsem tuto módu přehodnotila. Dle mých průzkumů přijdou navíc mužům tyto podprsenky stejně sexy jako push-up, v případě ojedinělého designu dokonce ještě více. Můžete tak konečně nosit pohodlné podprsenky a přesto se cítit atraktivně. Rafinovanosti docílíte i tím, že necháte podprsenku jemně vykukovat z košile či tílka. A v neposlední řadě děláte něco pro své zdraví!

„Pokud máte malá prsa, musíte nosit podprsenky push-up, aby prsa vypadala dobře.“ – To je velká nepravda :).

Problémem push-up podprsenek je to, že jsou prsa držena v nepřirozené pozici a vycpávky obvykle tlačí na prsní vaz, který drží tvar poprsí. Tím se i menší poprsí může snadno vytahat a na hrudníku vám zbydou jen dvě vytahané “ponožky”. Proto by push-up podprsenky měly být vyhrazeny jen pro zvláštní příležitosti. I měkká podprsenka ve správné velikosti  prsa zvedne a ukáže tak vaše přednosti. Možná i zjistíte, že v ní vypadáte mnohem lépe než v push-up podprsence.

Mám jedno prso menší než druhé a tak mi košíček odstává, co s tím?

Obecně platí, že byste měla vybírat podprsenku tak, aby košíček seděl správně na větším prsu. Pokud rozdíl ve velikosti prsou není tak znatelný, bude stačit u menšího prsa více utáhnout ramínko podprsenky a košíček nebude tolik odstávat. Pokud ani to nepomůže, můžete do košíčku u menšího prsa umístit menší vycpávku, kterou se velikost poprsí srovná.

Tento problém má spousta žen, přestože se o tom veřejně nemluví. Lorii by jej však mohly vyřešit! Podprsenky Lorii mají tu výhodu, že tím, že nejsou košíčky vycpané a tvrdé, lehce přilnou k prsu a srovnají i nedokonalosti. Nemusíte se tak bát, že bude jeden košíček nějak odstávat. Pro opravdu znatelné nerovnosti můžeme po společné domluvě vymyslet podprsenku, která bude speciálně upravena tak, aby rozdíl nebyl tolik vidět. :)